logo
logo
i11i22

Czym różni się projekt wnętrza od wizualizacji?


Aranżując wnętrze domu czy mieszkania lub przygotowując je do sprzedaży, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy. Doświadczony ekspert fachowym okiem oceni, które rozwiązania we wnętrzu sprawdzą się najlepiej dla domowników, będą ponadczasowe i funkcjonalne. Przy projektowaniu wnętrza warto pamiętać, że projekt i wizualizacja, choć służą procesowi aranżowania, nie oznaczają tego samego. Czym w takim razie różni się projekt od wizualizacji i jakie spełniają funkcje?

Projekt – podstawa do aranżowania

Projekt wnętrza to materiał opierający się na wielu informacjach: uwzględnia wymiary pomieszczeń, rozmieszczenie instalacji elektrycznych, grzewczych i wodno-kanalizacyjnych, funkcje, które mają pełnić poszczególne miejsca w domu lub mieszkaniu, ale także niezbędne dla domowników wyposażenie. Każdy z nas ma bowiem inne potrzeby, styl życia i upodobania, które uwzględni projektant. Projekt uwzględnia wymiary mebli, a także przestrzeń ciągów komunikacyjnych i ułożenie ścian – to szczególnie ważne, jeśli wymagają modyfikacji względem przestrzeni.

Wizualizacja – graficzne przedstawienie aranżacji

Wizualizacja to obrazowe przedstawienie zaprojektowanej przestrzeni. Szczególnie pomocna dla tych, którzy nie mają wyobraźni przestrzennej i trudno im umiejscowić poszczególne elementy we wnętrzu. Wizualizacja przedstawia graficzną wizję projektanta. Obecnie najczęściej stosowane są wizualizacje trójwymiarowe, które pozwalają na jak najlepsze odczytanie aranżacji przez klienta. Wizualizacja może uwzględniać wiele dodatkowych elementów, jak dodatki lub rośliny. Wizualizacja może być dopełnieniem projektu i w przystępny sposób zaprezentować to, co znajduje się na rysunku projektowym lub rzucie.

Wróć

logo

Projekt oraz realizacja Agencja Reklamowa aktywwwni.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
ul. Żurawia 16, 82-300 Elbląg

logo

Projekt oraz realizacja Agencja Reklamowa aktywwwni.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
ul. Żurawia 16, 82-300 Elbląg