logo
logo
i11i22

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?


Jeśli chcemy uzyskać dobrą cenę za mieszkanie, musimy się bardziej postarać. Nie wystarczy zamieścić ogłoszenie, żeby znalazł się nabywca, ponieważ podobnych lokali, ale w dużo niższej cenie może być kilkadziesiąt. Co zatem zrobić, żeby dobrze sprzedać?

Dlaczego warto odpowiednio przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Zawsze są dwie strony medalu: ten, co chce drogo sprzedać i osoba, która poszukuje okazjonalnej oferty. Tak również jest na rynku nieruchomości. Nawet mając mieszkanie w dobrej lokalizacji, które wydawałoby się, powinno pójść od ręki za wysoką cenę, możemy mieć problem ze zbyciem. Po kilku miesiącach i tak będziemy musieli obniżyć wartość. Wszystko też zależy od popytu i podaży w danym czasie. Jeśli możemy przeczekać, czyli wstrzymać się ze sprzedażą, to warto, bo zarobimy. Kiedy jednak zależy nam na czasie, musimy doprowadzić mieszkanie do takiego stanu, żeby nabywca nawet się nie targował. Zadanie nie jest łatwe, bo pracy i pieniędzy, ale za to opłacalne. Jeśli skorzystamy z usługi home staging, którą oferuje Agnieszka Dworzyńska, transakcja przebiegnie szybciej, niż zakładaliśmy.

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?         

Mieszkanie do sprzedaży musimy odpowiednio przygotować, korzystając z usługi home staging.  Chodzi przede wszystkim o wizualizację. Podstawą jest przede wszystkim idealna czystość i ładny zapach we wnętrzach. Usuwamy więc stare meble, dekoracje, chodniki, dywany i dokładnie sprzątamy pomieszczenia. Myjemy okna, zakładamy świeżo uprane firany i zasłony, czy wymieniamy rolety. Naprawiamy oczywiście usterki. Zostawiamy meble i sprzęt AGD tylko wtedy, gdy wyposażenie nie będzie nam potrzebne w nowym miejscu. Wówczas musi być sprawne, odnowione, żeby robiło dobre wrażenie.  Kiedy stwierdzamy, że renowacja mebli jest nieopłacalna, wyrzucamy je, wówczas jest więcej wolnej przestrzeni. W home staging chodzi również o odświeżenie ścian, podłóg, płytek ceramicznych, drzwi.

Wróć

logo

Projekt oraz realizacja Agencja Reklamowa aktywwwni.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
ul. Żurawia 16, 82-300 Elbląg

logo

Projekt oraz realizacja Agencja Reklamowa aktywwwni.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
ul. Żurawia 16, 82-300 Elbląg